HOME > WPIS > Jak czyścić poduszki ogrodowe, poduszki z pierza i pianki?

Jak czyścić poduszki ogrodowe, poduszki z pierza i pianki?

Producent poduszek, Produkcja poduszek, Wsady do poduszek

Poduszki towarzyszą nam praktycznie wszędzie. Mamy je w sypialni, w salonie, na tarasie, balkonie, a ich ogrodowe wersje często zabezpieczone trzymamy na działce, w altanie lub specjalnym kufrze. Często się o nie opieramy lub sypiamy na nich. I właśnie dlatego zasługują one na odpowiednią pielęgnację, by były zawsze higieniczne, zdrowe i bezpieczne dla nas. Podpowiadamy jak zająć się poduszkami.

Klasyczne poduszki piankowe ? jak czyścić?

To najbardziej uniwersalny typ poduszek, z którym mamy na co dzień styczność. Towarzyszą nam zarówno w sypialniach, jak również w ogrodzie. Ich czyszczenie również jest zasadniczo najprostsze. O ile producent nie zaznaczył inaczej będziemy mogli taką poduszkę uprać w pralce w temperaturze zgodnej z metką. Często nie zaleca się ich suszenia w suszarkach bębnowych oraz wirowania przy zbyt dużych obrotach. Poduszki ogrodowe ? zadbaj o ich świeżość i czystość W przypadku poduszek ogrodowych często mamy do czynienia z nieco bardziej skomplikowaną konstrukcją i kilkoma materiałami. Część takich poduszek doskonale nadaje się do czyszczenia chemicznego, a te z wypełnieniami piankowymi w niektórych przypadkach również można prać w pralce.

Poduszki z pierza ? czyszczenie

Najtrudniejsze w pielęgnacji okazują się być poduszki z pierza. Poprzez puchowe, naturalne wypełnienie wymagają one specjalnego traktowania. Takich poduszek nie należy prać w pralce, chyba że producent zaznaczył inaczej. Na rynku dostępne są specjalne preparaty do takiego prania. Jeżeli jednak nie chcemy takich kupować, powinniśmy raczej nie przesadzać z chemią i postawić na maksymalnie naturalne środki. Przed rozpoczęciem prania sprawdźmy czy z poduszki nie wylatują na przykład pióra. Taka ?awaria? może w przypadku użycia pralki zniszczyć poduszkę. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, dobrze będzie oddzielić pokrowiec od poduszki przed praniem. Często to dwa zupełnie różne materiały, wymagające innego trybu prania lub czyszczenia. Poduszki i pokrowce od PUR Nidzica zawsze posiadają dokładne opisy na metkach co do sposobu czyszczenia.