HOME > WPIS > Meble w różnych zakątkach świata. Czym meble w Australii czy USA różnią się od tych w Europie?

Meble w różnych zakątkach świata. Czym meble w Australii czy USA różnią się od tych w Europie?

Producent poduszek, Produkcja poduszek, Wsady do poduszek

Co kraj to obyczaj jak mówi przysłowie i nie sposób mu zaprzeczyć. Odnosi się to również do mebli, które zarówno w Europie jak i Australii czy USA mają nieco odmienną stylistykę, budowę czy charakter. Meble w różnych zakątkach świata wyrażają ludzkie spojrzenie na komfort i funkcjonalność, ale i gusta. Czym różnią się meble ze świata w porównaniu naszymi rodzimymi?

Meble po europejsku?

Meble starego kontynentu to połączenie wielu różnych wpływów, ale i niesamowicie bogata historia. Każdy z nas zna włoski styl opływający luksusem, skandynawską naturalność czy elegancję i lekkość wprost z Francji. W aranżacji nowoczesnych wnętrz kreowanych w europejskiej formie dominują ponadczasowe, ale i nieco ekstrawaganckie elementy. Meble łączą w sobie nie tylko drewno, ale i cały szereg ozdobnych detali. Włosi dodają do mebli mnóstwo koloru, złota, bogatych ornamentów czy dynamicznych form, a Skandynawowie dbają o symbiozę z naturą poprzez organiczne kształty, motywy roślinne, ale i graficzne wzornictwo. Tutaj stawia się na prostotę, użyteczność, ekologię, przyjazne materiały, przytulność oraz wyraźne nawiązania do rzemiosła i lokalnych tradycji. 

Amerykański indywidualizm kontra australijski minimalizm

W porównaniu do europejskich trendów, w Australii meble charakteryzuje minimalizm. Meble najczęściej wykonane są w drewnie, są lekkie i praktyczne, a także podobnie jak w Europie mają być zgodne z naturą. Oddają one klimat australijskiego życia w postaci prostych ram, płóciennych oparć czy dużych poduszek. Meble są wyjątkowo praktyczne i uniwersalne. 

Amerykańskie meble to istna kombinacja stylów wnętrzarskich. Są niesamowicie indywidualne w formie, nie sposób ich zaszufladkować. Ich cechą charakterystyczną jest solidna budowa, wygoda i wzbudzanie efektu WOW. Kreowane są tak, aby były zgodne z upodobaniami mieszkańców oraz charakterem wystroju. Wpasowują się w stylistykę minimalistyczną jak i wytworną.