HOME > WPIS > Komfort mebla - od czego zależy

Komfort mebla - od czego zależy

Komfort mebla - od czego zależy

Wygodna kanapa, fotel lub też pufa mogą sprawić, że spędzanie czasu w domu będzie dla nas znacznie przyjemniejsze. Komfortowe wyposażenie domu to podstawa, by móc w nim naprawdę dobrze wypocząć. Od ilości różnych rozwiązań na rynku może rozboleć głowa, a jednak warto przed zakupem mebli do domu oraz wyposażenia do nich, spędzić nieco czasu na analizie naszych potrzeb i możliwości jakie dany mebel daje. Dzięki temu zyskamy komfort na cały czas użytkowania.

Dopasowanie mebla do swoich potrzeb

Podstawą jest dostosowanie mebla pod kątem naszych oczekiwań. Dobierając kanapę powinniśmy zadbać zarówno o odpowiedni jej rozmiar, sposób rozkładania, ale również o miękkość taką, na jakiej nam zależy. Istotnym elementem są oczywiście poduszki, od których zależy bardzo wiele jeżeli chodzi o wygodę mebli domowych. Ułożone na narożniku lub sofie poduszki dobrej jakości pozwolą na wypoczynek w najwyższym komforcie. Podobnie w przypadku krzeseł i foteli wypełnienie tapicerskie będzie miało największe znaczenie jeżeli chodzi o komfort siedzenia.

Wypełnienie poduszek

Wybór wypełnienia jest zwykle kwestią indywidualną, ale sprawdza się kilka reguł. Najtańszym sposobem wypełnienia są oczywiście klasyczne formatki z pianki. Nawet jeżeli są one wysokiej jakości, szybko stracą swoje właściwości. W przypadku wybrania formatki piankowej musimy liczyć się z tym, że po krótkim czasie intensywnego użytkowania, straci ona swoje właściwości i stanie się zbyt miękka. To znacząco obniży komfort wypoczynku czy też spania na takiej poduszce. Obecnie stosuje się wkłady poliestrowe, które jednak same w sobie zwykle nie są wystarczające. Doskonałym połączeniem są wkłady z kulek z klasycznym i naturalnym pierzem. Jest to znakomite rozwiązanie zapewniające odpowiednią twardość poduszki i komfort użytkowania.

Wybieraj najlepsze meble

Pur Nidzica to lata doświadczenia w szyciu poduszek i produkcji wyposażenia do mebli. Nasze doświadczenie pozwala tworzyć produkty, z których klienci są zadowoleni przez długi czas. To przede wszystkim jakościowe poduszki ze znakomicie dopasowanym do potrzeb wypełnieniem, które zapewnia komfort na długie lata użytkowania. Stosujemy najlepsze obecnie materiały. Poza wypełnieniem istotne jest dla nas obicie poduszki z wysokiej klasy materiałów, odpornych na uszkodzenia i zapewniających odpowiednią twardość oraz komfort.