HOME > WPIS > Z czego się składa kanapa?

Z czego się składa kanapa?

Z czego się składa kanapa?

Bez kanapy większość z nas nie wyobraża sobie wygodnego życia. Zwykle stoi w salonie i staje się centralnym punktem mieszkania, dając przestrzeń do spotkań, wypoczynku i codziennego relaksu. Kanapę możemy oczywiście kupić gotową w sklepie meblowym, ale nie każdy wie, że dziś bez trudu również możemy ją wykonać na zamówienie. Z czego składa się kanapa?

Stelaż tapicerski - podstawa każdego mebla

Stelaż tapicerski stanowi swoisty kręgosłup mebla, na którym opiera się cała konstrukcja. To w dużej mierze właśnie od jakości wykonania stelaża będzie zależna trwałość mebla, wytrzymałość na przeciążenia oraz wygoda. Na tym etapie pracy nad meblem istotne są zarówno zastosowane łączenia, jak również wykorzystane materiały, szczególnie wypełnienia. Stosowana jest między innymi włóknina puszysta, która nada kanapie miękkości i puszystości. Pamiętajmy, by materiał ten był certyfikowany - dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa.

Poduszki i pokrowce - zwieńczenie dzieła

Istotną rolę w kwestii wygody odgrywają poduszki oraz pokrowce na kanapie. To co na niej umieścimy ma niemalże takie samo znaczenie jak materiał, z jakiego ją wykonaliśmy. Dlatego właśnie tak istotne są poduszki, o które będziemy się opierać, a chcąc się zrelaksować również leżeć na nich. Poduszki oparciowe, siedziskowe lub dekoracyjne do mebli tapicerowanych powinny być przede wszystkim dostatecznie twarde i wytrzymałe. Warto postawić na sprawdzone mieszanki komponentów jako wypełnienie, by nie straciła ona prędko swoich właściwości.

Najbardziej luksusowym wypełnieniem jest mieszanka pierza i kulki silikonowej. Podczas siadania daje to uczucie błogości i niesamowitej wygody. Innym rozwiązaniem, które daje większą sprężystość jest poduszka wypełniona mieszkanka pianki ciętej i kulki silikonowej. Poduszki dekoracyjne w znakomitej większości są wypełniane 100% kulką silikonową.

W przypadku pokrowców najważniejszy jest odpowiedni do zastosowań dobór tkaniny wykonania. Do kanapy, która stać będzie w naszym salonie warto zastosować przede wszystkim materiały hipoalergiczne, ze skóry ekologicznej lub naturalnej, zależnie od potrzeb i stylistyki naszego pomieszczenia.

Szeroki wybór poduszek, pokrowców, stelaży tapicerskich i wypełnień to gwarancja uzyskania wygodnego mebla do domu. W PUR Nidzica dbamy o detale, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu świetnie radzimy sobie z doborem odpowiednich tkanin do danego zastosowania. Możemy wykonać na zamówienie dowolny mebel z dowolnego projektu, również dostarczonego nam przez klienta.