HOME > WPIS > Poduszki do mebli ogrodowych - z czego są

Poduszki do mebli ogrodowych - z czego są

Producent poduszek, Produkcja poduszek, Stelaż tapicerski

Meble ogrodowe rządzą się swoimi prawami. O ile w naszych domach zwykle stawiamy na styl i elegancję, o tyle w
ogrodzie na pierwszy plan wysuwa się kwestia funkcjonalności i solidności wykonania. Gdy przychodzi do urządzenia tarasu,
balkonu lub zacisznego kącika na naszym ogrodzie, pojawiają się bowiem trudności, które są pomijalne w przypadku
urządzania domu lub mieszkania. Przede wszystkim zmienne warunki atmosferyczne mogą okazać się sporym problemem.

Jak wykonane są poduszki ogrodowe?

Na pierwszy rzut oka może je niewiele różnić od swoich domowych odpowiedników. Gdy jednak przyjrzeć się bliżej, różnice zaczynają się ujawniać. To przede wszystkim warstwa odpornego na deszcz materiału, która w niektórych przypadkach jest stosowana po to, by poduszka nie nasiąkała wodą i wilgocią. W ten sposób będziemy mogli jej używać znacznie dłużej, a nawet jej pozostawienie na niewielkim deszczu nie będzie skutkowało koniecznością wymiany. 
 Zdecydowanie różne mogą być też użyte do wykonania materiały. O ile zwykle część, na której siedzimy lub leżymy będzie wykonana z podobnych poszyć (na przykład nylon, bawełna), o tyle w przypadku poduszek ogrodowych zwykle stawia się na dodatkowe warstwy zabezpieczające oraz wypełnienie, w którego przypadku będzie łatwe zachowanie względów higienicznych przy obcowaniu z naturą. 
Często stawia się na wypełnienie pianką tapicerską, czasami o nieco większym zagęszczeniu, aniżeli w przypadku domowych poduszek. Również materiały silikonowe sprawdzają się w tym przypadku znakomicie. Wiele poduszek tego typu posiada również specjalne pokrowce i to właśnie one często skrywają warstwy wodoodporne. 

Gdzie stosowane są poduszki ogrodowe?

  • leżaki
  • sofy ogrodowe
  • krzesła
  • fotele ogrodowe

PUR Nidzica od wielu lat szyje poduszki i pokrowce z tkanin wodoodpornych, których używanie zalecane jest w naszych ogrodach, na tarasach i wszędzie tam, gdzie mebel ma styczność ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Lata doświadczenia pozwoliły na wypracowanie szeregu rozwiązań technologicznych i materiałowych, które z powodzeniem sprawdzają się w użytkowaniu outodoorowym.