HOME > WPIS > Rogówka czy kanapa 2 osobowa + fotel. Która kombinacja lepsza?

Rogówka czy kanapa 2 osobowa + fotel. Która kombinacja lepsza?

Rogówka czy kanapa 2 osobowa + fotel. Która kombinacja lepsza?

Zwykle centralnym punktem wielu salonów jest kanapa lub rogówka (narożnik). To często w tym miejscu naszego domu toczy się życie towarzyskie, jak również relaksują się domownicy, na przykład przy dobrym filmie. Od wyboru tych mebli i urządzenia salonu zależy zatem bardzo wiele, bo przynajmniej w założeniu spędzimy w tym miejscu bardzo wiele godzin.

Względy stylistyczne? ustawność obu mebli

Bardzo wiele zależy od tego, jaki jest układ naszego salonu czy też pokoju dziennego. Jeżeli dysponujemy ciaśniejszym pomieszczeniem, lepszym rozwiązaniem może okazać się kanapa 2 osobowa, która zazwyczaj jest meblem nieco mniejszym, pozwalającym na więcej kombinacji ustawień w pomieszczeniu. Narożnik zwykle jak sama nazwa wskazuje musi zostać upieczony w rogu pomieszczenia, co oczywiście tworzy pewne ograniczenie stylistyczne.

Funkcja rozkładania? istotna ze względu na wygodę

Jeżeli kanapa będzie miała funkcje rozkładania, to mamy do czynienia z meblem, na którym również spanie będzie wygodne. Taka kanapa może zatem służyć jako pełnoprawne łóżko. W przypadku gdyby jednak tej funkcji zabrakło, zdecydowanie bardziej sypialnianym meblem staje się rogówka. Narożnik zwykle posiada funkcję rozłożenia, choć na rynku nie brakuje propozycji, które są tej funkcji pozbawione. Od możliwości rozkładania zależeć będzie najwięcej jeżeli chodzi o funkcjonalne cechy mebla. Co jednak ważne nie w każdej sytuacji będziemy poszukiwali mebla, który ma takie zadanie spełnić. Jeżeli chcemy urządzić salon jako miejsce spotkań, rozkładanie nie będzie tak istotne.

Zalety kanapy i fotela:

- więcej kombinacji ustawień

- możliwość schowania fotela i oszczędzenie przestrzeni

- kombinacje stylistyczne po wybraniu ciekawego zestawu kanapy i fotela

Zalety narożnika:

- spójny styl całego pomieszczenia

- doskonały klimat w dużych salonach

- zwykle większy rozmiar (lepiej sprawdza się przy dużych spotkaniach towarzyskich)

Zarówno kanapy, fotele jak i narożniki zamówić można w PUR Nidzica. Meble mogą zostać wykonane na konkretny wymiar i zgodnie z wymaganiami klientów. Dzięki temu jeszcze lepiej zaaranżujemy przestrzeń wokół siebie, sprawiając że nasz salon stanie się miejscem zupełnie wyjątkowym.