HOME > WPIS > Mieszkanie dla małej rodziny. Jakie meble wybrać? Czym się różnią?

Mieszkanie dla małej rodziny. Jakie meble wybrać? Czym się różnią?

Mieszkanie dla małej rodziny. Jakie meble wybrać? Czym się różnią?

Metraż budowanych mieszkań spada z roku na rok. Przeciętnie kupujemy nieco mniejsze mieszkania niż jeszcze kilkanaście lat temu. Teza jednak, że żyje się znacznie gorzej w takich mieszkaniach jest dość chybiona z racji na fakt, że nowoczesne mieszkania są projektowane z dużo większą dokładnością i sporo mniej przestrzeni umyka nam. Zaaranżowanie takiego mieszkania jest zadaniem nieco prostszym i to właśnie przed takim wyzwaniem staje przeciętna, mała rodzina, która właśnie urządza swoje pierwsze M. Na co postawić? O czym pamiętać, a czego kategorycznie się wystrzegać?

Ustawność ? kupuj na wymiar

Urządzenie małego metrażu mieszkania może być trudniejsze, aniżeli w przypadku, gdy kupujemy wyposażenie do domu. W przypadku małych mieszkań liczy się przede wszystkim ustawność mebli i ich dopasowanie do posiadanych pomieszczeń. Właśnie dlatego powinniśmy stawiać na meble tworzone na wymiar, pod konkretne posiadane przez nas przestrzenie, wnęki i pomieszczenia.

Minimalizm i funkcjonalność ? nowoczesny i pożądany styl

Meble dziś przede wszystkim powinny być praktyczne i minimalistyczne. Nie ma potrzeby marnowania przestrzeni, zwłaszcza gdy dysponujemy niewielką jej ilością. Meble zwykle są proste, posiadają wiele szuflad i przegródek, często sprytnie schowanych. Często także stawia się na to, by były lekkie, dzięki czemu ich przesuwanie nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

Wybieraj meble dobrej jakości

W przypadku mebli takich jak łóżko nie powinniśmy nigdy oszczędzać. Warto zamówić mebel stworzony pod konkretnie nasze wymagania, z taką tapicerką jakiej potrzebowaliśmy, o dokładnie takim rozmiarze, jaki jest dla nas idealny. Stelaże tapicerskie z PUR Nidzica umożliwiają stworzenie łóżek i kanap doskonałej jakości, przystosowanych właśnie do nas, o odpowiednio dobranej twardości i funkcjonalnych rozwiązaniach, które będą wpływały na nas korzystnie. Oprócz wyboru rodzaju tapicerki będziemy mogli zdecydować się również na typ wypełnienia oraz akcesoria takie jak poduszki dostosowane do nas i naszego mieszkania.